Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 269 827 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Dziura ozonowa

czwartek, 30 września 2010 11:37

Najważniejszy wątek jeśli chodzi o ozonowanie czy generator ozonu. Dziura ozonowa od bardzo długiego czasu utrzymuje się na terenie Antarktydy. Uwagę przyciąga fakt że dziura wciąż się powiększa co nie jest dobrą wiadomością dla istot żywych na naszej planecie. Problem polega na zmniejszaniu się powłoki ozonowej w stratosferze co powoduje przenikanie groźnego promieniowania na naszą ziemię.

Dla ludzi tego typu promieniowanie może spowodować powstawanie nowotworów. Wszystko przez freony które w ogromnej ilości są produkowane przez każdy kraj na świecie. Freon możemy spotkać w dezodorantach i tego typu sprayach. Wiele państw Unii Europejskiej zadeklarowało zmniejszenie wydzielania do atmosfery freonu do minimum. Na pewno tego typu zachowanie w oczach przewodniczących Unii wygląda bardzo dobrze. Przede wszystkim jednak robimy to dla siebie, dla własnego zdrowia.

Istnieje wiele teorii które mówią co doprowadziło do zniszczenia warstwy ozonu na tak wielką skalę i co może spowodować jej całkowitą zagładę na naszej planecie. Z wielu badań wynika że w ciągu najbliższych stuleci to my jesteśmy jednymy czynnikami które działają niekorzystnie na warstwę ozonu. Postarajmy się to zmienić.

 

generator ozonu


Podziel się
oceń
1
1

Bezpieczeństwo

czwartek, 23 września 2010 12:53

Sytuacja nie wygląda tak że kupujemy sobie generator ozonu i używamy sobie go tyle ile wlezie. Nie, do takich sytuacji nie można dopuścić. Oczywiście ozonator może kupić każdy i używać go może ile dusza zapragnie ale pamiętajmy że wszystko na własną odpowiedzialność. Używanie na większą skale czyli np ozonowanie zakładów pracy typu hale produkcyjne to zdecydowanie zadanie dla specjalistów z tej dziedziny. Nie wyobrażam sobie aby ktoś zabierał się za to bez odpowiedniego doświadczenia.

Ja sytuację wyobrażam sobie następująco. Jęsli jesteśmy zainteresowani ozonowaniem naszej firmy to po pierwsze orientujemy się jaka firma jest w stanie wypożyczyć nam sprzęt i załatwić ludzi którzy znają się na rzeczy. No to wszystko. Nigdy nie można wykonywać czynności z użyciem ozonu bez doświadczenia ponieważ większe stężenie ozonu może być bardzo niekorzystny dla naszego organizmu. Po prostu dajmy się wykazać fachowcom. Po co marnować swój czas w sytuacji gdy ozonowanie nie jest naszą specjalizacją życiową:)


Podziel się
oceń
0
1

Fabryki i produkcje

piątek, 17 września 2010 9:16

Ozonowanie nie jest potrzebne tylko w domach do których wdarła sie woda. Fakt, jak na razie opisują całą sprawę właśnie na takim przykładzie. Nie jest to jedyna sytuacja podczas której ozonator może być potrzebny. Zakłądy pracy a dokłądniej produkcje żywności są miejscem gdzie dezynfekcja to temat arcyważny.

W zakładach pracy gdzie np produkuje się wędliny dokonują się makabryczne sceny. Już nie mówię o tym że stare wędliny zostają tak obrobione że wyglądają jak świeże. Moim zdaniem nawet dla własnego bezpieczeństwa warto raz na jakiś czas włączyć generator ozonu aby całe pomieszczenia zdezynfekować. Może to dziwne w momencie gdy nic złego się nie dzieje ale przede wszystkim najważniejsze powinno być bezpieczeństwo konsumentów i osób pracujących w zakładzie. Wiem, że nie praktykuje sie tego ale czy nie czas na zmieny? W tv często słyszymy o możliwości pojawienia się zakażonego mięsa. Warto dbać o higienę bo choroby wywołane przez zakażone mięso nie zawsze dają się wyleczyć od tak sobie...


Podziel się
oceń
0
1

Czyszczenie ozonem

poniedziałek, 13 września 2010 15:54

Najwyższa jakość w tym biznesie jest na wagę złota. Jakość kojarzy się z niezawodnością którą chcemy zachować jak najdłużej. Generator ozonu jest wykorzystywany w skrajnych sytuacjach gdzie warunki nie są sprzyjające. Ozonowanie wykorzytujemy aby pokonać wszelkiego rodzaju bakterie które wcale nie powinny pojawiać się w naszych domach. Nieszcześliwe zbiegi okoliczności sprawiają że generator ozonu musi zostać wykorzystywany do ich usuwania.

 

ozonator

 

Domowy generator ozonu bo takie głównie się pojawiają to wydatek ponad tysiąca złotych. Nie wiem ile kosztuje usuwanie bakterii w inny sposób i jaka jest jego skuteczność. Wydaje mi się że warto zainwestować ponieważ nie jest to rzecz jednorazowa. Możemy jej używać przez długie lata a co najważniejsze spokojnie można go używać w wielu domach. Generatora nie używamy codziennie przez cały rok. Nie ma sensu trzymać go w zamknięciu w sytuacji gdy ktoś z okolicy ma problem z bakteriami i grzybami. Większe sprzęty do emisji większej ilości ozonu powinny być na wyposażeniu gminnej placówki jaką jest straż pożarna lub miejsce zajmujące się sprawami sanitarnymi w miejscowości.


Podziel się
oceń
0
0

Grzyb

środa, 08 września 2010 12:11
Fakt że generator ozonu nie jest często spotykanym urządzeniem to już doskonale udało się wydedukować z poprzednich postów. Dla człowieka który nigdy nie widział grzypa czy pleśni na ścianie ozonator to sprzęt całkowiecie bezużyteczny. Zgadzam się z tym. Jednak nikt z nas nie zaprasza bakterii na swoje ściany. Nikt nie chce z nimi mieszkać a jednak się pojawiają bez naszego wpływu. Najłatwiej jest przytoczyć temat powodzi. Prawda, zalane ściany kiedy wyschną będą pokryte wszelkimi bakteriami które znajdowały się w wodzie. Pojawianie sie pleśni to tylko kwestia czasu.

Od tego jest ozonowanie aby w krytycznych sytuacjach ratować ściany przed całkowite opanowanie przez grzyby i drobnoustroje. Nie widzę lepszego sposoby jak na dzień dzisiejszy. Nie namawiam do tego aby każda rodzina która ucierpiała w powodzi wyposażała się w generator ozonu. Jak wcześniej pisałem jeden ozonator może być kupiony na całą wieś lub ulicę. Z pewnością pomoże każdemu kto potrzebuje oczyszczenia swojego domu z nieproszonych gości.

Podziel się
oceń
0
0

Sprzęt

poniedziałek, 06 września 2010 10:19

Nie będę już rozmyślał na temat tego czy ozonowanie jest popularne czy wręcz przeciwnie. Na pewno nie jest tak że urządzenie którego nazwa brzmi generator ozonu jest nie znane wszelkim jednostkom sanepidu czy straży pożarnej. Urządzenie nie jest wprowadzone od wczoraj ale wzrostu zainteresowania nim nie widzę. Trudno...

Piszę na ten temat ponieważ wiele razy w mojej miejscowości przytrafiła się sprawa usuwania ze ścian mieszkania wszelkich brudów. Nie była to zasługa powodzi choć taka jest najgrosza ale nadmiernej wilgoci jaka panowała w tych mieszkaniach. Często słyszymy w tv że w domu mieszka chore dziecko które nie może przebywać w pomieszczeniu gdzie są bakterie, grzyby itp. Każdy z nas to rozumie ale ja nie rozumiem tego dlaczego ozonator nie jest w takich pomieszczeniach używany. Ludzie tragizują że trzeba kuć całe ściany że trzeba będzie kłąść nowe tynki itp. Oczywiście jak grzyb w naszym mieszkaniu jest na dużej przestrzeni to nie pomoże sam generator ozonu bo to nie są czary lecz prosty sprzęt. Tak czy inaczej trzeba będzie dokonać pewnych prac remontowych, to nieuniknione.

 Podziel się
oceń
0
0

Działanie ozonu

piątek, 03 września 2010 11:07

W bardzo małym stopniu posiadanie ozonatora jest widoczne w naszym społeczeństwie. Według mnie generator ozonu jest produktem na tyle rewelacyjnym aby używać go na wielką skalę. Dlaczego się tego nie praktykuje? Nie mam szczerze mówiąc pojęcia. Nie chodzi mi o to aby ozonowanie działało na zasadzie "wszędzie gdzie będzie grzyb tam go ozonujemy". Ozon w dużych ilościach nie służy naszemu zdrowiu. Owszem, pochodzi od tlenu kbez którego nie możemy żyć ale doskonale zdajemy sobie sprawę że większa ilość ozonu może nam wyrządzić krzywdę.

Najbardziej popularne objawy podrażnienia ozonem to drapanie w gardle, ból głowy czy poczucie senności i upadku sił. Można powiedzieć że nic innego jak pierwsze objawy grypy no ale to jednak nie to samo. Może polacy nie potrafią używać odpowiednio ozonu dlatego boją się go używać na większą skalę. To dość nieprawdopodobna spekulacja ale ja nie znajduję innego rozwiązania.

Można zatem powiedzieć że poprawne używanie ozonu sprawi że nasz generator ozonu nie szkodzi nam a pomoże w usunięciu nieproszonych gości w naszym domu.


Podziel się
oceń
0
0

Przyszłość ozonu

wtorek, 31 sierpnia 2010 10:13

Ozon bardzo dobrze poznaliśmy jak chodziliśmy do szkoły,zarówno na lekcjach biologii jak i chemii. Może większość z nas nie wraca myślami pozytywnie do tych wspomnień ale okres szkolny przecież nie musi się kojarzyć tylko z przykrościami i straconym czasem. Może generator ozonu nie był bezpośrednim tematem lekcji na tych przedmiotach ale z pewnością właściwości ozonu musiał poznać każdy.

Kiedyś był to gaz do którego nie przywiązywaliśmy większej wagi. Dziś wiemy że ozon to nie tylko dziura ozonowa ale i skuteczna dezynfekcja. Typowy ozonator jest w stanie w okresie czasu oczyścić nam pomieszczenie z przeróżnych pasożytów. Pisałem już że są to bakterie, drobnoustroje czy grzyby. W starych domach mamy tego mnóśtwo a biorąc pod uwagę tegoroczne powodzie można przypuszczać że setki a nawet tysiące domów będzie potrzebowało oczyszczania które może zapewnić ozonowanie.


Podziel się
oceń
0
0

Ozon

czwartek, 26 sierpnia 2010 11:08

Ozon jest odmianą tlenu który posiada jej trzy atomy. Ozon jest niebieskim gazem który nie ma właściwości palnych. Sa to informacje czysto chemiczne których nie każdy może zrozumieć. Najpopualrniejszym ozonem jest ozon w naszej atmosferze który zatrzymuje promieniowanie słońca. Niestety dziura ozonowa nad Ziemią wciąż się pogłębia.

Ozon jest jednym z najbardziej popularnych i najskuteczniejszych środków dezynfekujących. To właśnie generator ozonu jest w stanie pokonać bakterie i grzyby w naszym mieszkaniu. Tego typu ozonator jest w stanie zdziałać bardzo wiele w opanowanym przez drobnoustroje mieszkaniu. Niestety nie jest to sprzęt który ma każdy z nas ponieważ jego cena pozostawia wiele do życzenia.

Jednak generator ozonu powinna mieć każda straż pożarna która w razie potrzeby może pomóc potrzebującym rodzinom. Oczywiście państwo nie musi płacić za to że komuś na ścianie pojawił się grzyb. Jest to obowiązek administratora budynku ale w oparciu o tegoroczne powodzie wydaje mi się że jeden generator ozonu w gminie czy powiecie mógłby się znaleźć tak na wszelki wypadek.

ozone generator

Podziel się
oceń
0
0

Powódź

poniedziałek, 23 sierpnia 2010 10:44

Polska w tym roku zmaga się z wielkimi powodziami. Każdy z nas wie jakie są skutki takiego żywiołu. Na szczęście ufiar w ludziach było jak na lekarstwo tak więc mamy jeden pozytyw całego tego zamieszania. Ludzie przez następne tygodnie a nawet miesiące będą porządkować i budować swoje zniszczone domy. Niewątpliwie generator ozonu jest tu niezastąpiony. Maszyna która jednym słowem odkaża pomieszczenia, usuwa grzyby i bakterie to coś czego ci ludzie potrzebują.

Problem jest w tym że profesjonalny ozonator jest dość drogą maszyną na którą nie stać każdą gminę. Może zatem warto na przyszłość wyposażyć w ozonowanie większość straży pożarnych czy tego typu służb. Zdecydowanie ozon pozwoli nam "uleczyć" mało zniszczone pomieszczenia naszych domów. Przecież grzyby i bakterie sprawiają że dzieci w takim pomieszczeniu po prostu się trują....

 

ozonator


Podziel się
oceń
1
0

czwartek, 19 października 2017

Licznik odwiedzin:  13 768  

Kalendarz

« październik »
pn wt śr cz pt sb nd
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

O moim bloogu

Generatory ozonu,ozonowanie,ozonator,ozone generator

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 13768

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

Ogłoszenia